Gry terenowe znajdujące się w aplikacji pozwalają zarówno turystom, jak i mieszkańcom Rudy Śląskiej na poznanie miasta z nieco innej, zagadkowej strony. W postaci narratorów oprowadzających po mieście wcielają się Karol Godula – słynny rudnicki przedsiębiorca oraz dwaj rzezimieszkowie: Eliasz i Pistulka. Wraz z pierwszą grą poznajemy miasto z historycznej strony, pełnej burzliwych wydarzeń i ważnych postaci, w drugiej zaś wędrujemy zakamarkami miasta odkrywając tradycje i legendy. Obie gry łączą w sobie dużą dawkę wiedzy z zabawą, co jest idealnym sposobem na zwiedzanie z najmłodszymi. Znajdowanie ważnych dla Rudy Śląskiej zabytkowych obiektów oraz rozwiązywanie zagadek z nimi związanych z pewnością umili pobyt w mieście.

Gry terenowe w aplikacji mobilnej to połączenie aktywnego wypoczynku i turystyki odkrywczej. Na ekranie smartfona pojawiają się różnego typu wirtualne zadania, a ułatwieniem może być moduł podpowiedzi. Rozwiązanie tajemnic prowadzi do wirtualnej nagrody – indywidualnego dyplomu otrzymywanego na zakończenie gry.

Na trasie wędrówki użytkowników aplikacji znajdują się miejsca-przystanki, które stanowią cel wędrówki. Każda gra składa się z kilku etapów, zawierających zadania. Odnalezienie właściwej lokalizacji oraz rozwiązanie zagadki wiąże się z przejściem do następnego etapu. Za rozwiązanie wszystkich zagadek i ukończenie gry użytkownik zdobywa nagrodę – wirtualny dyplom, a także miejsce w rankingu graczy.

Zadania do rozwiązania są w całości multimedialne i bardzo zróżnicowane, dzięki czemu użytkownik nigdy się nie nudzi. Jest to przykładowo: ułożenie puzzli ze zdjęcia lub grafiki na ekranie smartfona, połączenie odpowiednich fraz, krzyżówka, odnalezienie i zaznaczenie właściwego miejsca na zdjęciu.

Trasa gry terenowej dotyczy najciekawszych miejsc w danym regionie, zarówno tych popularnych, jak i tych mniej znanych turyście. Podczas rozwiązywania zagadek Użytkownik ma możliwość poznania tych ciekawych miejsc, zabawy, ale także edukacji poprzez odkrywanie ciekawostek.

Zapraszamy do zabawy!

Patron honorowy

Logo Ruda
Pod honorowym patronatem
Prezydenta Miasta Ruda Śląska

Patroni medialni

RudaSlaska.com.plRadio PiekaryWiadomości Rudzkie